• ATON 5 Bezpieczne nosidełko, fotelik samochodowy dla dzieci 0-13 kg

Fotelik / Nosidełko ATON 5 CYBEX przeznaczony dla dzieci od urodzenia do ok. 18 miesięcy. Piąta generacja nagradzanego fotelika. Idąc śladami swoich poprzedników, np. wielokrotnie nagradzanego fotelika Aton 2, zwycięzcy testu Stiftung Warentest 6/2012 w grupie 0+, Aton 5 wpisuje się w sukces rodziny fotelików Aton.

Brak towaru
609.00
Wpisz swój e-mail
Ilość w opakowaniu 2 szt.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Darmowa dostawa (pobranie) 0
Darmowa dostawa (przedpłata) 0
Dostępność Brak towaru

Tani i bezpieczny fotelik dla dzieci od narodzin do 13 kg.

Nosidełko / Fotelik samochodowy ATON 5 CYBEX

Fotelik Aton 5 to produkt renomowanej niemieckiej firmy CYBEX. Jest to model przeznaczony dla dzieci od narodzin do 13 kg. Wśród dużej ilości fotelików w tej grupie wagowej model ten odznacza się dobrą ceną a także bardzo wysokimi osiągami w testach bezpieczeństwa. Dodatkowo fotelik posiada dedykowaną bazę, którą można montować na dwa sposoby (Baza do zakupu na oddzielnej aukcji: Baza 2-fix). Poniżej znajdą Państwo szczegółowy opis fotelika oraz jego funkcji.

 

Fotelik samochodowy Aton 5 - Bezpieczny fotelik dla dzieci od urodzenia
Charakterystyka:

Fotelik kompatybilny z bazami ISOFIX : ATON baze 2 lub Aton Baze 2-Fix

 • Przeznaczony dla dzieci od narodzin do ok. 18 miesiąca życia
 • Fotelik znanej i cenionej na świecie firmy CYBEX
 • Posiada trzypunktowy pas bezpieczeństwa
 • Łatwy montaż w każdym aucie, wyposażonym w 3-punktowe pasy bezpieczeństwa (opcjonalnie można dokupić bazę ISOFIX)
 • Podwijana wkładka siedziska zapewniająca płaską pozycję leżącą dla niemowlaka
 • Posiada system ochrony przed uderzeniem bocznym L.S.P.
 • Zintegrowany regulowany zagłówek z pasami (8 stopni regulacji)
 • Zintegrowana budka XXL z filtrem UVP50+
 • Posiada certyfikat zgodności z normą ECE - R44/04
 • Ergonomiczny kształt rękojeści

 

Bezpieczeństwo oraz funkcjonalność

Produkt ATON 5 przeszedł liczne testy oraz badania w których wielokrotnie otrzymywał bardzo wysokie oceny za bezpieczeństwo. Fotelik był badany pod kątem zarówno jazdy w samym foteliku, jak również z kompatybilnymi bazami ISOFIX

Badania i oceny:

Fotelik przeszedł szereg wnikliwych testów osiągając wysokie oceny:

 • ADAC wynik 4**** (ocena 5 za bezpieczeństwo)

 • OAMTC

 • TCS

 

Aton 5 - Fotelik samochodowy test ADAC i inne


Model ATON 5 to kolejna piąta generacja wielokrotnie nagradzanego modelu Aton 2, zwycięzcy testu Stiftung Warentest 6/2012 w grupie 0+. Fotelik posiada unikalne funkcje bezpieczeństwa, na przykład zagłówek z regulacją wysokości pasów, skorupa absorbująca energię podczas wypadku w połączeniu ze sprawdzonym w testach zderzeniowych systemem L.S.P. Nowe funkcje zapewniające wygodę, duża budka przeciwsłoneczna XXL, oraz ergonomiczna pozycja dla wcześniaków i drobnych niemowląt. Nowa funkcja pozwala na idealny kąt leżenia i zapewnia, że położenie głowy, szyi i klatki piersiowej jest idealnie dopasowane. Ryzyko uduszenia poprzez opadającą do przodu głowę jest zdecydowanie zredukowane. Fotelik może być montowany pasami lub z jedną z naszych baz ułatwiającą szybki montaż.

 

8-STOPNIOWA REGULACJA WYSOKOŚCI ZAGŁÓWKA

Łatwa obsługa i doskonała ochrona, rośnie razem z Twoim dzieckiem.ozycji regulacji zagłówka ze zintegorwanymi pasami, doskonała ochrona przy zderzeniu bocznym. Wysokość pasów reguluje się automatycznie z zagłówkiem. Nie musisz już za każdym razem, gdy dziecko podrośnie przekładać pasów. Pasy Y to doskonałe rozwiązanie pod względem bezpieczeństwa i komfortu, również dla małych niemowląt. Miękka wkładka połączona z zagłówkiem pozwala regulować wysokość położenia miednicy dziecka. Dziecko jest chronione również dzięki 3-punktowej uprzęży pasów bezpieczeństwa.

Fotelik Aton 5 Cybex - Regulacja zagłówkaCybex Aton 5 - 3 punktowe pasy bezpieczeństwa

SYSTEM OCHRONY BOCZNEJ L.S.P. - Linear Side-impact Protection

System ochrony bocznej (L.S.P. System), w połaczeniu ze skorupą fotelika, absorbuje siły bocznego uderzenia. Siły uderzenia we wczesnym stadium są przechwytywane przez system L.S.P. (L.S.P. System) poprzez wysuwane osłony boczne i absorbowane przez elastyczne elementy fotelika oraz utrzymywane z daleka od dziecka.

Fotelik Aton 5 - system ochrony przed uderzeniem bocznym


ZINTEGROWANA REGULACJA WYSOKOŚCI SIEDZISKA

Uzyskanie możliwie płaskiej pozycji i przestrzeni

Mięśnie szyi i odruchy bardzo małych wcześniaków i dzieci są nadal słabe i istnieje duże ryzyko opadania do przodu głowy, co może prowadzić do poważnych problemów z oddychaniem a nawet uduszenia. W ścisłej współpracy z niemieckimi lekarzami i położnymi, przeprowadzone zostały liczne testy, aby określić idealny kąt siedzienia dla niemowląt. Nowa funkcja została opracowana, poprzez zapewnienie możliwie płaskiej pozycji leżącej. Ryzyka uduszenia jest zredukowane. Mechanizm regulacji oferuje również więcej przestrzeni i komfortu, również większym dzieciom.

 

Płaska pozycja w foteliku Aton 5 Cybex

 

 

 

 

Daszek przeciwsłoneczny XXL

Zintegrowana, składana budka XXL, Regulowana w czterech poziomach, z ochroną przeciwsłoneczną UVP50+, z możliwością schowania z tyłu fotelika.

 

Aton 5 - składana budka, daszek przeciwsłoneczny XXL

SKORUPA SPECJALNEJ BUDOWY

Forma skorupy fotelika została wykonana w specjalny sposób pochłaniający energię podczas uderzenia bocznego.

Skorupa pochłaniająca energię uderzenia - fotelik Aton 5 Cybex

 

 

 

System podróżny CYBEX

Foteliki niemowlęce CYBEX można z łatwością wpiąć na wózki CYBEX, gb oraz wielu innych marek. Za pomocą prostego adaptera foteliki niemowlęce CYBEX mogą być zamontowane na parasolkach oraz spacerówkach firmy CYBEX, gb oraz innych marek.

Fotelik kompatybilny z bazą CYBEX

Baza 2 lub 2-fix - baza pozwala na szybki montaż fotelika w samochodzie, na tak zwany "klik". Jest to szczególnie ważne podczas gorących dni, nie mamy potrzeby mocowania się z pasem. Co ważne montaż fotelika na bazie pozwala uniknąć błędnego zapięcia fotelika w samochodzie przy użyciu pasa samochodowego!!

Aton 5 - kompatybilność z bazą 2-fix i wózkami Cybex

 


Poniżej zamieszczamy również krótki film prezentujący model:

 

 


 

 

 

Specyfikacja:

 • Fotelik przeznaczony od narodzin do 13 kg
 • Wysokość: 39 cm
 • Szerokość: 43 cm
 • Długość: 64 cm
 • Waga: 4,8 kg
 • Kompatybilność - Baza 2-Fix
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie