Wybór odpowiedniego jeździdełka dla dziecka

Czytając ten artykuł zapewne stoisz przed problemem wyboru odpowiedniego jeździka dla dziecka. Jaki jeździk będzie odpowiedni dla rocznego dziecka a jaki dla dwulatka? W tym artykule postaramy się nieco zgłębić ten temat. Dobór pojazdu dla dziecka to w gruncie rzeczy prosta sprawa, ale jeżeli zagłębimy się w niezliczoną ilość ofert dostępną w sklepach internetowych dla dzieci to możemy być pewni, że wybór ten nie będzie taki łatwy.
Na rynku możemy znaleźć duży wybór jeździków dziecięcych. Dlatego poszukując odpowiedniego należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wiek dziecka. Jeździk dla rocznego dziecka to pojazd, który zapewni mu odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Dla dziecka w tym wieku dobrym wyborem będzie jeździdełko 3w1, które spełni kilka ról.
 

Jaki rodzaj jeździdełka wybrać? Funkcje i opcje jeździdełek dla dzieci.

Wśród modeli pojazdów dla dzieci najpopularniejszym rozwiązaniem jest jeździk 3w1. Takie Jeździdełko może służyc jako jeździk, wózek lub pchacz / chodzik do nauki chodzenia. Jest to bardzo ciekawe i za razem wygodne rozwiązanie dla rodziców. Jeździk 3w1 zwykle posiada wygodne oparcie i barkierki zabezpieczejace, które zapewnią odpowiednią pozycję podczas jazdy. Taki jeździk będzie odopwiedni dla dziecka, które potrafi już samo siedzieć. Kolejną ważną funkcją jeździdełka w tej opcji jest podnóżek, dzięki któremu dziecko nie szura nogami po ziemi. Na samym początku jeździdełko w pełnej wersji pozwala na jazdę dziecka i sterowanie pojazdem przez rodzica (dzięki rączce do pchania) spełniając funkcję wózka dziecięcego chociażby na spacerach. W późniejszej fazie z pojazdu możemy zdemontować barierki zabezpieczejące i pozwolić dziecku np. skręcać samodzielnie. W ostatnim etapie demntujemy pchacz oraz podnóżek a dziecko może korzystać wpełni z pojazdu samodzielnie.

Bezpieczny jeździk dla dziecka czym się kierować w wyborze?

Praktycznie wszystkie modele dostępne w sprzedaży spełniają wymogi bezpieczeństwa dla jeździdełek. W wyborze jeździdełek warto zwrócić uwagę, aby pojazdy dla dzieci nie posiadały ostrych i wystających krawędzi, którymi dziecko mogło by się zranić podczas zabawy. Ważnym elementem jeździdełka jest również zabezpieczenie przed wywrotką, które jest stosowane w większości pojazdów. W przypadku pojazdów 3w1 dodatkowe zabezpieczenie tworzą barierki i oparcie. Dobrym rozwiązaniem jest również wybór jeździka z gumową opaską na kołach, która zapobiega ślizganiu się pojazdu np. na panelach podłogowych. Na samym końcu warto zwrócić uwagę na sam materiał z jakiego wykonane jest jeździdełko, tutaj warto zatem kupiwać produkty sprawdzonych firm lub takie które posiadają oryginalne licencje np. Mercedes, Ford czy Lamborghini. Pojazdy posiadające licencje zawsze przechodzą dodatkową kontrolę jakościową dzięki czemu mamy gwarancję że są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Na samym końcu należy przede wszystkim pamiętać że nawet najbardziej bezpieczny jeździk dziecięcy nie zapewni dziecku pełnego bezpieczeństwa a najważniejszym jego gwarantem jest stały nadzór osoby dorosłej podczas zabawy.

Zalety płynące z zabawy i jazdy jeździdełkiem

Jazda na jeździdełku dziecięcym to nie tylko forma zabawy ale również czas aktywności fizycznej Twojego dziecka. Warto zauważyć, że jeździdełko to nie służy tylko do jazdy. Na samym początku dziecko poznaje świat podczas spacerów co dostarcza mu wielu bodźców zewnętrznych. W domu oparcie jeździdełka pozwala maluchowi na podejmowanie prób pierwszego wstawania a także stawiania pierwszych kroków. Wpływa to na wzmocnienie mięśni oraz kształtowanie postawy dziecka. Na samym końcu pojazdy posiadają szereg funkcji, które pozwalają odkrywać nowe dźwięki, uczyć rytmu czy chociażby rozwijać umiejętności logiczne dziecka. W dalszej kolejności jeździdełko może rónież pomagać nie tylko nabierać tężyzny fizycznej (nauka odpychania) ale również nabywać umiejętności utrzymywania równowagi czy skręcania pojazdem za pomocą kierownicy. Dlatego warto dziecku zapewnić pojazd który nie tylko zapewni chwilę zabawy ale równocześnie pomoże mu w jego rozwoju i wzroście. 

Ranking jeździdełek dla dziecki - top 5

Wśród faworytów jeździdełek dziecięcych znajdują się topowe modele pojazdów:

  1. Na pierwszym miejscu wśród jeździdełek znajduje się Jeździk Mercedes GLE AMG
  2. Drugą pozycję zajmuje jeździk terenowy replika pojazdu Jeździk FORD RANGER
  3. Trzecie miejsce objął pojazd wyścigowy idealny na prezent Jeździk Lamborghini 3w1 Centenario
  4. Kolejną pozycją na naszej liście tym razem wersja SOLO to jeździk dziecięcy LAND ROVER EVOQUE 
  5. Ostatnią pozycję zajmuje najpopularniejszy pojazd, który jest na rynku od wielu lat ale ciągle w sprzedaży Jeździk dziecięcy DELUXE 3w1

Lista tagów: 

#jeździkdziecięcy #jeździdełkodladziecka #pojazddziecięcy #pojazddladziecka #dladziecka #jeździkidziecięce #jezdzidelko3w1 #jezdzik